Ohjelma > Suomeksi julkaistut mangat

Suomeksi julkaistut mangat

Vinkkaa sitä mangaa -ohjelmanumeron lisukkeena listaus suomeksi julkaistuista mangoista.

Voit ladata koko listauksen myös tästä: PDF

Eläinseikkailuja
Huumori
Romantiikka
Yliluonnolliset voimat
Vampyyrit
Scifi
Seikkailu ja toiminta
Fantasia
Rikokset ja kauhu
Draama
Taikatytöt

ELÄINSEIKKAILUJA

Sayuri Tatsuyama: Aina yhdessä (yksiosainen) (tulossa)
Konami Kanata: Chi’s Sweet Home (1-10, jatkuu)
Konomi Wagata: Eläimiä kerrakseen (yksiosainen)
Akira Itou & Yoshihiro Takahashi: Fang (1-2) (tulossa)
Masashi Tanaka: Gon (1-7)
Medetai: Hamsteripäiväkirjat (1-6)
Ritsuko Kawai: Hamtaro ja ystävät (1-5)
Sayuri Tatsuyama: Happy Happy Clover (1-5)
Yoshihiro Takahashi: Hopeanuoli (1-18)
Natsumi Hoshino: Neiti Koume, tiikeriraita (1-8, jatkuu) (julkaistu vasta 1-2, jatkuu)
Yoshihiro Takahashi: Riki (yksiosainen)
Yoshihiro Takahashi: Shin Gaiden (1-2)
Osamu Tezuka: Viidakon valtias (1-2)
Yoshiro Takahashi: Weed (1-60) (julkaistu vasta 1-28, jatkuu)
Yoshihiro Takahashi: Weed Gaiden – Soturin tie (yksiosainen)
Konomi Wagata: Yhdessä kotiin (yksiosainen)

HUUMORI

Keiichi Arawi: Arki (1-9, jatkuu) (julkaistu vain 1-6, keskeytetty)
Kiyohiko Azuma: Azumanga Daioh (1-4)
Kaduho: Kill Me Baby (1-5, jatkuu) (julkaistu vasta 1-4, jatkuu)
Kakilfy: K-On! (1-4)
Kakilfy: K-On! College (yksiosainen)
Kakifly: K-On! High School (yksiosainen)
Negi Banno: S. S. Astro (yksiosainen)
Shoko Iwami: Suzunari! (yksiosainen)
Kiyohiko Azuma: Yotsuba&! (1-12, jatkuu) (julkaistu vasta 1-12, jatkuu)

ROMANTIIKKA

Haruka Fukushima: Cherry Juice (1-4)
Mika Kawamura: Daa Daa Daa! (1-9)
Kazumi Ohya: Dream Kiss (1-4)
Kaoru Mori: Emma (1-10)
Mei Noguchi: Finlandia (1-2)
Yuu Watase: Imadoki! (1-5)
Arina Tanemura: Kamikaze Kaitou Jeanne (1-7)
Rina Yagami: Kirottu suudelma (yksiosainen)
Miyuki Kobayashi & Natsumi Ando: Kitchen Princess (1-10)
Nana Shiiba: Kuinka susi kesytetään (yksiosainen) (tulossa)
Mie Washio: Kuumaa kahvia ja kuumia tunteita (yksiosainen) (tulossa)
Mayu Shinjo: Love Celeb (1-7)
Nana Shiiba: Naapurirakkautta (yksiosainen)
Ako Shimaki: Odota, että rakastun (yksiosainen)
Yuuki Obata: Olipa kerran…me (1-16) (julkaistu vasta 1-5, jatkuu)
Haruka Fukushima: Orange Planet (1-5)
Shizuru Seino: Power!! (1-10)
Misaho Kujiradou: Princess Ai (1-3)
Kazuko Furumiya: Puheenjohtaja ja kissanpentu (yksiosainen)
Reiko Yoshida: Romeo x Julia (1-2)
Yuu Watase: The Best Selection (1-2)
Mio Mamura: Twiitataan, rakkaani (yksiosainen)

YLILUONNOLLISET VOIMAT

Tite Kubo: Bleach (1-60, jatkuu) (julkaistu vasta 1-50, jatkuu)
Yu Aikawa: Butterfly (1-5) (julkaistu vain 1-2)
Daisuke Moriyama: Chrono Crusade (1-8)
Ryoko Mitsuki: Doors of Chaos (1-3) (julkaistu vain 1-2)
Toui Hasumi: Fallen Moon (yksiosainen)
Shuri Shiozu: Ghost! (1-4)
Natsumi Ando: Horoskooppimysteerit (1-4)
Rumiko Takahashi: Inuyasha (1-56)
Yellow Tanabe: Kekkaishi (1-33) (julkaistu vasta 1-5, jatkuu)
Yana Toboso: Kuroshitsuji (1-18, jatkuu) (julkaistu vasta 1-10, jatkuu)
Atsushi Ohkubo: Soul Eater (1-25) (julkaistu vasta 1-11, jatkuu)
BONES & Keiko Nobumoto: Wolf’s Rain (1-2)
Yuu Tomofuji: Wolfull Moon (yksiosainen)

VAMPYYRIT

Darren Shan: Darren Shan (1-12) (julkaistu vasta 1-3)
Kohta Hirano: Hellsing (1-10)
Yasunori Mitsunaga: Hirviöprinsessa Hime (1-20) (julkaistu vain 1-12, keskeytetty)
Yuna Kagesaki: Karin (1-14)
Rina Yagami: Kirottu suudelma (yksiosainen)
Kei Toume: Lament of the Lamb (1-7) (julkaistu vain 1-2)
Satoru Takemiya: Olet vampyyriorjani (yksiosainen)
Kiyo Kyujyo & Thores Shibamoto: Trinity Blood (1-16, jatkuu) (julkaistu vasta 1-15, jatkuu)
Kaede Ibuki: Vampire Crisis (yksiosainen)
Hideyuki Kikuchi: Vampire Hunter D (1-7, jatkuu) (julkaistu vain 1-3)
Matsuri Hino: Vampire Knight (1-19) (julkaistu vasta 1-12, jatkuu)
Ryouji Hidou: Verenhimoiset vintiöt (1-3) (julkaistu vasta 1, jatkuu)

SCIFI

Katsuhiro Otomo: Akira (1-12)
Akira Himekawa & Osamu Tezuka: Astro Boy (1-3)
Yukito Kishiro: Gunnm (1-9)
Yoshiyuki Sadamoto: Neon Genesis Evangelion (1-14) (julkaistu vasta 1-13, jatkuu)
Makoto Yukimura: Planetes (1-4)
Star Wars (1-2)

SEIKKAILU JA TOIMINTA

Masaki Segawa: Basilisk (1-5)
Rei Hiroe: Black Lagoon (1-9, jatkuu) (julkaistu vasta 1-9, jatkuu)
Akira Toriyama: Dragon Ball (1-42)
Hiromu Arakawa: Fullmetal Alchemist (1-27)
Hiromu Arakawa: Hero Tales (1-5)
Akira Toriyama: Kajika (yksiosainen)
Masashi Kishimoto: Naruto (1-67, jatkuu) (julkaistu vasta 1-63, jatkuu)
Akira Toriyama: Nekomajin (yksiosainen)
Hiro Mashima: Monster Hunter Orage (1-4)
Eiichiro Oda: One Piece (1-72, jatkuu) (julkaistu vasta 1-68, jatkuu)
Rumiko Takahashi: Ranma ½ (1-38)
Hiro Mashima: Rave (1-35)
Kenji Taira: Rock Leen ninjatarinat (1-5, jatkuu) (tulossa)
Akira Toriyama: Sandland (yksiosainen)
Takehiko Inoue: Vagabond (1-36, jatkuu) (julkaistu vasta 1-9, jatkuu)
Eiichiro Oda: Wanted! (yksiosainen)
Kazuki Takahashi: Yu-Gi-Oh! (1-38)

FANTASIA

Tatsuya Hamasaki & Rei Izumi: .hack – Taru iltahämärän rannerenkaasta (1-4)
Yuu Watase: Alice 19th (1-7)
Satoru Yuiga: At Laz Meridian (1-6)
Yuu Watase: Fushigi Yuugi (1-18)
Rino Mizuho: Maaginen suklaapuoti (1-9, jatkuu) (julkaistu vasta 1-4, jatkuu)
Nobuyuki Anzai: Mär (1-15) (julkaistu vasta 1-7, jatkuu)
Michiyo Kikuta: Navi Luna (1-7)
Kosuke Fujishima: Oh! My Goddess (1-46, jatkuu) (julkaistu vasta 1-36, keskeytetty)
Rumiko Takahashi: Rinne (1-19, jatkuu) (julkaistu vasta 1-14, keskeytetty)
Arina Tanemura: Time Stranger Kyoko (1-3)
Hayao Miyazaki: Tuulen laakson Nausicaä (1-7)

RIKOKSET JA KAUHU

Tsugumi Ohba & Takeshi Obata: Death Note (1-12)
Yoshiki Tonogai: Doubt (1-4)
Yuma Ando & Yuuki Satou: Etsiväkoira Sherdock (1-7) (julkaistu vasta 1-6, jatkuu)
Gosho Aoyama: Magic Kaito (1-4)
Sakae Esuno: Mirai Nikki (1-12) (tulossa)
Matsuri Akino: Pet Shop of Horrors (1-10) (julkaistu vain 1-5)
Naoki Serizawa: Resident Evil Marhawa Desire (1-5) (tulossa)
Gosho Aoyama: Salapoliisi Conan (1-81, jatkuu) (julkaistu vasta 1-77, keskeytetty)

DRAAMA

Natsuki Takaya: Fruits Basket (1-23)
Arina Tanemura: Full Moon wo Sagashite (1-7)
Maki Murakami: Gravitation (1-12) (julkaistu vain 1-6)
Keiji Nakazawa: Hiroshiman poika (1-10) (julkaistu vain 1-2)
Chigusa Kawai: La Esperanca (1-7)
Ai Yazawa: Nana (1-21, tauolla) (julkaistu vain 1-21, keskeytetty)
Ai Yazawa: Paradise Kiss (1-10)
Mikiyo Tsuda: Princess Princess (1-5)
COM & Reiko Yoshida: Romeo x Julia (1-2)
Arina Tanemura: The Gentlemen’s Alliance Cross (1-11)

TAIKATYTÖT

Hanokage: Madoka Magika (1-3) (tulossa)
CLAMP: Magic Knight Rayearth (1-6) (julkaistu vasta 1-2, jatkuu)
Haruka Fukushima: Meikkikeiju (yksiosainen)
Pink Hanamori & Michiko Yokote: Pichi Pichi Pitch (1-7)
Haruka Fukushima: Pika-aikuinen (1-4)
Peach-Pit: Shugo Chara! (1-12)
Moyoko Anno: Sugar Sugar Rune (1-8)
Mia Ikumi: Tokyo Mew Mew (1-7)
Mia Ikumi: Tokyo Mew Mew á la Mode (1-2)

Urumi
Kissakarhu
Bard & Jester
Panimoravintola Plevna
B2
Lehmäoja
Sammakko
Sir Roi
iroiro.fi
Omoi
Fantasiapelit
Puolenkuun Pelit